Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Skrzaty poznają świat pszczół

We wtorek i w poniedziałek w naszym przedszkolu odbywały się zajęcia pt. "Fascynujący świat pszczół". Dzieci z grupy Skrzaty miały możliwość uczestniczenia w tych zajęciach we wtorek. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak człowiek udomowił pszczoły, jakie znaczenia mają te owady w życiu człowieka, na jakie intruzy pszczoły muszą uważać w swoich ulach, w jaki sposób porozumiewają się ze sobą oraz w jaki sposób pszczelarz zbiera miód. Zajęcia były bardzo ciekawe, wszystkie dzieci obserwowały i słuchały z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem. Na koniec zajęć każdy przedszkolak mógł posmakować pyłku kwiatowego, który jak się dowiedzieliśmy powinniśmy jeść codziennie gdyż ma wszystkie niezbędne dla naszego organizmu witaminy i minerały. Oczywiście, że takie zajęcia nie mogły odbyć się bez smakowania miodu, który okazał się przepyszny. Każde dziecko otrzymało książeczkę opowiadającą o pszczołach, drewniany nożyk do miodu, certyfikat wzięcia udziału w zajęciach oraz świeczkę z wosku pszczelego. Z pewnością każdy Skrzat na długo zapamięta te zajęcia.
Relacja 2019-11-05, 23:34 | autor: Karolina Pellowska