Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

UROCZYSTOŚĆ WIGILIJNA U „MOTYLI”

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. Dnia 17 grudnia dzieci z grupy „Motyle” wystąpiły przed swoimi Rodzicami wcielając się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie, dzieci oraz Królowie. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Przedstawienie w wykonaniu małych aktorów wywołało wzruszenie widzów. Nie zabrakło życzeń zdrowych spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Dzieci wręczyły przygotowane podarunki. Słodki poczęstunek oraz rozmowy przy stole dopełniły radości spotkania dzieci i Rodziców podczas przedszkolnej uroczystości.
Rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Relacja 2020-01-02, 19:58 | autor: Wiesława Gierszewska